Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Czym są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

Wychodząc z domu po zmroku w dużej części miejsc pomimo braku słońca będzie jednak dość jasno. Jest to zasługą ulicznego oświetlenia, jakie instalowane jest wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te lampy uliczne, jakie świecą na ulice i chodniki muszą być jednak do czegoś przyczepione, i do tej roli wykorzystywane są różnego rodzaju słupy oświetleniowe.

Są one dostępne w wielu modelach, przez co można będzie dobrać odpowiedni do miejsca montażu i wymagań inwestorów. Ale też i obowiązujących przepisów, ponieważ stawiając takie słupy w przestrzeni publicznej trzeba takich przestrzegać. Pewne modele słupów poza samymi lampami pozwalają też na zamontowanie różnych dodatkowych elementów, na przykład takich jak słoneczne panele, znaki i tablice lub różne generatory. Produkuje się je z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsza jest zwykła stal, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Słupy stalowe są wytrzymałe i solidne, a równocześnie tworzyć z nich można konstrukcje o rozmaitych przekrojach i kształtach. Mogą mieć na przykład profil sześciokątny, okrągły czy kwadratowy, lecz różnych możliwości pod tym względem jest dużo więcej.

Dużo zależy tu od miejsca, w którym się je montuje. Na przykład na osiedlach i parkowych alejkach chętnie wybierane są słupy w stylu retro, które świetnie się prezentują z odpowiednio dopasowanymi oprawami lamp. Za to przy ruchliwych ulicach liczy się przede wszystkim praktyczność, z tego też powodu inwestorzy będą preferować prostsze i tańsze opcje. Dość często do produkowania słupów wykorzystuje się również aluminium, jakie się cechuje dużo mniejszym ciężarem. U producentów spotkać też można słupy wykonane z drewna, w pewnych sytuacjach bardzo dobrze się one sprawdzają. Montaż słupów powinien być wykonywany przez wyspecjalizowane firmy, posiadające niezbędne uprawnienia do tego. Będzie tu chodziło zarówno o to, żeby ich konstrukcja po postawieniu była bezpieczna, jak również o przyłączenie zasilania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY