Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Grzejnik konwektorowy czy olejowy

Zbliżająca się zima sprawia, że wielu właścicieli domów i mieszkań zaczyna myśleć o zakupie jakiegoś grzejnika elektrycznego. Obecnie najbardziej popularne są dwa ich rodzaje, to znaczy olejowe i konwekcyjne. Mimo że oba do swojej pracy wykorzystują energię elektryczną i często nawet podobnie wyglądają, to charakterystyka ich pracy jest zupełnie inna. Grzejniki olejowe, jak zresztą można wywnioskować po ich nazwie, zawierają w sobie olej o odpowiednich parametrach. Olej ten po włączeniu urządzenia nagrzewa się od grzałek, a później przez żeberka oddaje ciepło do otoczenia. Z uwagi na swoją konstrukcję takie grzejniki dość wolno się nagrzewają, ale też wolno stygną. Dlatego też bardzo dobrze sprawdzają się do ciągłego ogrzewania pomieszczeń.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z grzejnikami konwektorowymi. One wykorzystują w swojej pracy zjawisko konwekcji. Wewnątrz obudowy umieszczane są grzałki, które nagrzewają powietrze w pobliżu. Jako że ciepły gaz unosi się go góry, to dokładnie takie zjawisko występuje przy tego typu grzejnikach. Niektóre modele mają dodatkowo zamontowany wentylator, który znacznie przyspiesza cyrkulację powietrza. Ponieważ same grzałki są niewielkie i po wyłączeniu szybko stygną, to biały grzejnik konwertorowy 2000w świetnie się sprawdza w sytuacjach, gdy w jakimś pomieszczeniu trzeba szybko podnieść temperaturę. Aby wnętrze było dłuższy okres ciepłe, to taki grzejnik trzeba uruchamiać cyklicznie, co pewien okres czasu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY