Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jak zacząć przygodę z importem z Chin?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z importem z Chin lub myślisz o jej rozpoczęciu, pewnie zastanawiasz się czy lepiej robić to samodzielnie czy może zlecić doświadczonej firmie z zewnątrz? Jakie są opcje i na czym wyjdziesz lepiej? Dowiedz się więcej o imporcie z Chin.

Czy opłaca się importować z Chin na zlecenie?

Zlecenie importu firmie zewnętrznej może być dla importera końcowego korzystne, chociażby ze względu na mniejszą ilość formalności do załatwienia. W praktyce część z tych obowiązków jest realizowana przez agencję lub pośrednika handlowego. Niemniej jednak, niewielu importerów zdaje sobie sprawę, że to oni ostatecznie ponoszą odpowiedzialność za wprowadzenie produktów do obrotu. Agenci działają w imieniu osób trzecich i w razie niepowodzenia nie będą pociągnięci do odpowiedzialności. Dlatego warto rozważyć dokonanie importu samodzielnie, a powierzenie kwestii celnych wykwalifikowanemu agentowi celnemu (agencji celnej).

Jakie problemy może nieść za sobą zlecony import?

Na forach internetowych czy w branży handlu międzynarodowego daje się słyszeć różne historie. Nie brak tych o importerach, którzy wynajmowali pośredników do sprowadzenia produktów, ale ostatecznie import zlecony kończył się fiaskiem. Czasami chodziło o niekompetencję agentów, czasami o ich lenistwo, ale w niektórych przypadkach były to po prostu zaniedbania formalne. Koniec końców, tracił importer. Niestety, ze względu na brak możliwości bezpośredniego kontaktu z producentami w Chinach, importer nie miał pewności co do postępu zamówienia. Często dostawy były opóźnione, co z kolei generowało dodatkowe koszty, takie jak koszty naprawcze, które mogły być łatwo uniknięte. Rozwiązywanie takich problemów kosztuje również czas, który mógłby być przeznaczony na rozwój biznesu.

Import z Chin – zrób to sam

Jakie korzyści niesie ze sobą samodzielny import z Chin? Bezpośrednie kontakty z dostawcą pozwalają na dokładne ustalenie wymagań dotyczących jakości produktów i ich wyglądu, bez ryzyka nieporozumień. Importer sam ustala ceny, wygląd produktów i rodzaj opakowań. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, można je szybko i bezpośrednio wyjaśnić z dostawcą. Chociaż import to proces skomplikowany, można się go nauczyć dzięki profesjonalnym szkoleniom, bazie wiedzy lub wsparciu firm pośredniczących.

Jako firma 1688poland oferujemy kompleksową obsługę importu, która obejmuje wiele usług, ale również doradztwo. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Możemy poprowadzić Cię przez cały proces importu, począwszy od znalezienia odpowiedniego dostawcy, aż po kontrolę jakości produktu po produkcji. Nasza pomoc obejmuje również rejestrację znaku handlowego oraz audyt w fabryce, który pomaga w weryfikacji potencjalnego partnera. Dzięki naszym usługom, możesz spać spokojnie i skorzystać z cennego doświadczenia, które przyniesie korzyści w przyszłości.

Transport towaru jest kolejnym aspektem, który wymaga wielu uzgodnień. Możesz zlecić przewóz firmie spedycyjnej, która oprócz organizacji transportu, zajmie się również przygotowaniem dokumentacji oraz zabezpieczeniem przesyłki. Natomiast agencja celna zajmie się odprawą celno-skarbową. Współpraca ze spedytorem i agencją celną jest łatwa do nawiązania i pozwala zaoszczędzić czas i nerwy.

Jeśli chcesz zająć się samodzielnie importem od A do Z, wszystko jest możliwe. Na początek zacznij od:

wyszukania dostawcy, np. korzystając z platformy Alibaba

wyboru dostawcy i przeprowadzenia jego weryfikacji

sprawdzenia, czy dostawca posiada niezbędne certyfikaty

przygotowania kontraktu we współpracy z prawnikami

pełnej kontroli nad zamówieniem, w tym specyfikacją i ceną jednostkową bez udziału pośredników

zapewnienia jakości produktu poprzez audyty w fabryce oraz kontrole jakości na różnych etapach produkcji

znalezienia rzetelnego przewoźnika do transportu swojego towaru

wyboru agencji celnej do odprawy celnego.

A reszta pójdzie już gładko!

+Artykuł sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY