Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jakie zapachy skutecznie odstraszają komary?

W okresie wiosenno-letnim zasypianie może być dużo trudniejsze przez komary, które z dużą łatwością przedostają się do naszego domu, nawet pomimo moskitier. Wystarczy jeden komar latający po pokoju, aby skutecznie podnieść nam ciśnienie. Jak się okazuje, wojnę z komarami można wygrać przy pomocy odpowiednio dobranych roślin oraz zapachów.

Rośliny doniczkowe odstraszające komary

W pierwszej kolejności wymienić należy komarzycę, która jest chętnie uprawiana na balkonach oraz na tarasach. Posiada charakterystyczną woń, która skutecznie odstrasza komary, ale również ćmy. Jeśli chodzi o rośliny doniczkowe, które możemy ustawić na parapecie w domu, tutaj świetnym rozwiązaniem będzie mięta, kocimiętka, pelargonia czy też lawenda wąskolistna. Ceniona jest zwłaszcza lawenda, której zapach jest dla większości ludzi przyjemny, a zarazem nieznośny dla komarów. Minusem lawendy są jednak stosunkowo wysokie wymagania.

Jakich zapachów nie lubią komary?

Poza wspomnianym już zapachem lawendy, komary bardzo nie przepadają za miętą, cynamonem, bazylią, tymiankiem, goździkami, a także eukaliptusem. Niektóre z tych roślin można zresztą uprawiać na parapecie w kuchni, co z pewnością zapewni dodatkową ochronę przed komarami. Szczególnie dobrym połączeniem są zapachy cytrusów połączone z miętą i eukaliptusem. Zapach ten jest dla człowieka bardzo orzeźwiający, co daje korzystne efekty zwłaszcza w okresie upałów.

W jaki sposób stosować zapachy odstraszające komary?

Tutaj rozwiązań jest bez liku. Naturalnym rozwiązaniem jest oczywiście uprawa roślin, które same wydzielają woń odstraszającą komary. Można także postawić na „kupne” rozwiązania w postaci olejków eterycznych, kadzidełek, świeczek zapachowych, jak również odświeżaczy powietrza. Z kolei na wyjazdach świetnie sprawdzą się naturalne preparaty odstrszające insekty bazujące na wyżej wymienionych zapachach. Ich plusem jest przyjemny dla człowieka zapach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY