Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Najpopularniejsze miasta na Mazurach. Gdzie pojechać na urlop?

Mazury nazywane Krainą Tysiąca Jezior od wielu lat stanowią popularny kierunek turystyczny dla wielu tysięcy Polaków. Dużym plusem tego regionu jest spora różnorodność – coś dla siebie znajdą tu zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak również osoby, które chcą przede wszystkim odpocząć od miejskiego zgiełku. Gdzie warto udać się na urlop na Mazurach?

Coś dla miłośników większych miast

Listę otwiera oczywiście Olsztyn często określany mianem miasta 16 jezior. To stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Poza wspomnianymi już jeziorami dostępnymi w okolicy, Olsztyn oferuje również wiele ważnych zabytków architektonicznych na czele ze Starym Miastem. Sporym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się szlak Kopernika, który przez 13 lat żył w Olsztynie i pełnił tu ważne funkcje. Większymi miastami Warmii i Mazur są również: Elbląg, Ostróda, Iława oraz Ełk. Rozpoznawalnym miastem jest także Szczytno z Wyższą Szkołą Policji.

Miejsca dla osób pragnących ciszy i spokoju

Być może cenisz sobie jednak spokój i cieszę i zależy Ci na tym, aby relaksować się na łonie przyrody, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W takim razie doskonałym wyborem będzie miasteczko Ruciane-Nida położone nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Niezwykle urokliwa jest także wioska Krutyń położona pośród lasów Puszczy Piskiej. Z popularnych, ale i zacisznych letnisk na Mazurach możemy polecić także Zgon nad jeziorem Mokre. Spokojne wczasy spędzisz także w Kruklankach nad jeziorem Gołdopiwo. To miejscowość położona nieopodal Giżycka.

Najpopularniejsze kurorty na Mazurach

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kurorty wakacyjne na Mazurach, listę często otwiera Mrągowo. Miasto to jest położone nad jeziorami Czos i Juno. Słynie z festiwalu country, wieczora kabaretowego oraz wielu imprez organizowanych na scenie amfiteatru nad jeziorem Czos. Kultowym miastem na Mazurach jest także Giżycko będące stolicą polskiego żeglarstwa. Giżycko oferuje także dużą plażę i wiele okolicznych szlaków turystycznych. Co roku odbywa się tu duży festiwal Hip-Hopowy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY