Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Konopie farmaceutyczne, a problem dostępności

Hodowla konopi to niezwykle interesujące zagadnienie, także z punktu widzenia produkcji nowoczesnych leków oraz suplementów diety odbijających się pozytywnie na funkcjonowaniu całego ludzkiego organizmu. Konopie odgrywają szczególną rolę w leczeniu nerwicy, w regulacji ciśnienia, w łagodzeniu objawów stresu. W statystykach międzynarodowych widać, że legalizacja konopi odbija się bezpośrednio na ograniczeniu sprzedaży alkoholu, czyli tak naprawdę najgorszego legalnego narkotyku dostępnego dla każdego. A nie jest to raczej dobre rozwiązanie.

Dlaczego warto zainteresować się uprawą konopi farmaceutycznych i nie tylko?

Konopie to według prawa, nawet w Polsce surowiec farmaceutyczny, chociaż niestety jeszcze mocno regulowany. Wiele nadzieje stwarza stopniowa liberalizacja prawa na terenie Unii Europejskiej, co bezpośrednio przekłada się również na trendy polityczne w kraju. Większość hodowców zainteresowanych hodowlą farmakologiczną, medyczną musi spełnić konkretne wymagania, chociażby związane z dostosowaniem Dobrej Praktyki Produkcyjnej, inaczej GMP. Krótko mówiąc chodzi o to, żeby w prawidłowy sposób wydobyć z rośliny substancję czynną.

A co, jeżeli w grę nie wchodzi hodowla farmaceutyczna?

Wielu hodowców stosuje inne nasiona bubble gum i próbuje własnych sił na tym rynku, co wydaje się bardzo naturalnym posunięciem. Technika indoor umożliwia wzrost rośliny w warunkach domowych, bez żadnej presji na szybkie wyniki. Jeżeli chodzi o naukę, rozwijanie hobby w odniesieniu do konopi to najlepsze rozwiązanie, a nasiona bubble gum w tym mocno pomagają.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY